Jaký je postup pro ochranu linolea a vinylové podlahy před znečištěním

 In Nezařazené

Ať už se rozhodne pro koberce nebo pro vinyl, linoleum, nebo marmolit, je nutné o ně pořádně pečovat. Nejenže pravidelným čištěním prodloužíte životnost podlahy, ale zbavíte ji i nečistot a bakterií. Ale vyčistit je podlahu opravdu důkladně je poměrně těžké, protože spousta přípravků z drogerií a obchodů ji nevyčistí pořádně a navíc nad tím vždycky můžete strávit milion času, a ani tak nemáte záruku, že bude podlaha vyčištěná podle vašich představ.

Vinyl a lino voskujte, zaplníte tak strukturovaný povrch a zjednodušíte si život ze snadným úklidem

Ale jsou i jiné metody, které jsou mnohem účinnější, například strojové čištění, kterou nabízí Voskování podlah Praha. A objevila jsem ji tak, že jsem potřebovala vyčistit podlahu, protože já sama jsem si s tím právě už nedokázala poradit. Pekla jsem totiž buchtu, do které patřil místo cukru vanilkový sirup, jenže jsem ho bohužel vylila na zem. A lepilo to pořád, i když jsem se snažila to vyčistit. Navíc byl tmavý, takže to v záhybech podlahy bylo pořád docela vidět.

Takže jsem věděla, že se o to musí postarat nějaká úklidová firma a našla jsem na internetu právě tuto. Tak jsem je kontaktovala, aby se o to postarali. A podlaha je jako nová a díky vosku se mnohem lépe udržuje. Opravdu se vyplatí nechat si podlahu zakonzervovat nanesením kvalitní voskové ochrany a nechat si navoskovat podlahy. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění vinylové podlahy. Tento polymer má řadu výhod, například: na podlahách nejsou vidět tolik stopy, podlaha se díky němu mnohem lépe udržuje a velmi výrazně prodlouží životnost podlah.

Navíc vám udrž podlahu i déle čistou, už není potřeba ji tak často umývat, protože se na ní nečistoty již tolik neusazují. Vtip je v tom, že polymerový nátěr rovnoměrně zarovná povrch a struktura linolea či vinylu je krásně hladká. Tím pádem máte úklid provedený na to tata. A pokud se Vám více znečistí, nebo se něco na tento povrch rozlije, krásně se to dá lehce uklidit. Například náš rozlitý sirup, by se už do struktury naši podlahy nedostal. Z povrchu tak nepronikne do póru materiálu podlahy.

Je ovšem potřeba vědět, že vosk je povlak a není paro propustný, což u pvc materiálů je jedno, protože tento materiál ve svém rodném listě takovou vlastností nedisponuje. U difúzně otevřených materiálů, jako jsou slinuté dlažby,betonové a lité podlahy by to ovšem problém byl, protože by jste jim tuto vlastnost odebrali, tady je potom vhodné volit jiný druh ochrany. Já jsem s nimi byla maximálně spokojená a na jinou firmu bych se už určitě neobracela, protože taková to kvalita opravdu umí člověka rozmazlit. Navíc zaměstnanci A SERVIS LIPKA byli profesionální. K ostatním věcem v domě byli velice opatrní, aby při čištění nic nezničili nebo nezpůsobili jakoukoli škodu.

Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search