Po přestěhování jsme si nechali udělat prevenci proti plísním

 In Nezařazené

Nedávno jsme se přestěhovali do nového bytu. Ale před samotným stěhováním jsme chtěli dům co nejvíce (teď to možná vyzní trochu blbě, ale není to myšleno nějak negativně) očistit od bývalých majitelů. Prostě jsme se chtěli co nejdříve začít cítit jako doma. Takže jsme si pozvali vyloženě i profesionální úklidovou firmu, která dům vygruntovala. Udělali jsme to přestože nám makléř řekl, že dům je řádně vyčištěn.

Jak efektivně čistit fasády od špíny a černé plísně na zateplených fasádách

Pak jsme se ale od známých dozvěděli, že existuje služba, která umožní prevenci proti plísním. My jsme se s plísněmi ve starém bydlení potýkali docela často, i když ne příliš v rozšířeném měřítku. Takže nás velice potěšilo, že se tomu dá zabránit předem. To je rozhodně příjemnější, jednoduší a možná i výrazně levnější varianta. Tedy provést si jednou za x let prevenci, nežli se opakovaně zbavovat rozlezlých plísní. Takže jsme neměli důvod do toho nejít.

Našli jsme si navíc super firmu. Jedná se o profesionální firmu A SERVIS LIPKA, čištění fasád Praha. Takže jsme rovnou zavolali do A SERVISU a domluvili si aplikaci prevence. A SERVIS LIPKA totiž poskytuje revoluční nátěr LSG. Tedy nátěr proti plísním, po jehož aplikaci nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Tento nátěr je velmi univerzální. Protože zahrnuje veškeré potenciální mikrobiální napadení, nejen samotné plísně. A člověk nikdy neví, co jeho zeď případně další prostory za organismus napadne.

Laik si na základě svého pohledu může říct, že se jedná o plíseň, ale ve skutečnosti se může jednat třeba o kvasinky. Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů. A nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Pro buňky vyšších organismů je LSG nátěr stoprocentně bezpečný. Což je velmi podstatné. Životnost nátěru se pak pohybuje podle klimatické námahy, obvykle to však je v rozmezí čtyř až šesti let. Ale vydrží v omezené míře přibližně deset let. Garantovaná záruka je pak klasicky dva roky.

LSG nátěr proti plísním je nejúčinnější prostředek k trvalé ochraně proti mikrobiálnímu napadení. Takže si jsme nyní téměř jisti, že nás už nějaká plíseň nepřekvapí. Tento nátěr proti plísním se aplikuje přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí se vytvoří omyvatelný a transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření.

Což je podstatná vlastnost zejména pro venkovní prostory. LSG nátěr je totiž aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. LSG nátěr proti plísním lze aplikovat ve vnitřních i vnějších prostorách, což asi už vyplynulo z předchozího povídání.

Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search