Čistá okna vedle stavby domu? Jedná se o těžký úkol, ale je to možné…

 In Mytí

 

mytí oken Praha ve výškáchKdyž nám před časem do úklidové společnosti A SERVIS LIPKA, mytí a čištění oken Praha, zavolala paní středního věku, tak se mi mimoděk velmi ulevilo, neboť já a moje rodina máme problémy s bydlením a sousedskými vztahy vyřešeny. Je pochopitelné, že než-li se v domě či bytě všechno usadí tak jak má, je neustále potřeba něčím se zabývat. Stojí to čas, peníze i nervy.

Paní žije v malém městě nedaleko Prahy, a dle jejich slov by neměnila. Bohužel, čas běží a ulice ve které bydlí se začala postupně měnit. Nejedná se přitom pouze o vzhled domů, silnice nebo chodníků, ale rok od roku se mění i tváře sousedů.

Z jejího pohledu se dlouhou dobu vlastně nic nedělo. Sousedka, která bydlela vedle ní ve starším domku byla vitální a usměvavá starší paní – denně se setkávaly při rozhovorech o různých ženských otázkách a zkušenostech, jednoduše trávily spolu hodně času. Tato hodná paní se jednoho rána a celé dopoledne neukázala – zkrátka navždy pokojně usnula a světské starosti nechala za sebou.

Její…

mytí oken ceníkJejí domek změnil majitele a bylo jasné, že nastaly nové časy. Pozemek a dům koupila mladá dvojice, která svým vystupováním neměla pocit, že slušný pozdrav nebo úsměv dokáže zpříjemnit den. Bydleli sice v jedné ulici, ale každému dávali jasně najevo, že chtějí mít hlavně svůj klid.

Nedá se zkrátka nic dělat, pomyslela si v duchu naše klientka. Každý máme nějaké ty „mouchy,“ snad se to časem změní. To ovšem ještě netušila, že mladá dvojice začne s razantní přestavbou domu, a to ve velkém stylu. A tak se začalo v její bezprostřední blízkosti bourat, stavět a předělávat. Intenzita prací a bezohlednost nových sousedů zcela pokazily i to málo, co v mezilidských vztazích ještě fungovalo.

Ochota k tolerantnímu přístupu a atmosféra byla napjatá jak tětiva na luku před vypuštěním šípu. Nejhorší na této situaci bylo, že mladí nedělali naprosto nic pro zmírnění následků stavebních prací. Naší klientce nezbylo již nic jiného, než-li přestat okna vedoucí do ulice i větrat, a přitom mohla – bez výčitek svědomí – čistit a mýt okna vlastně neustále.

Jednoho…

Mytí výloh PrahaJednoho dne stál její nový soused na ulici a nekompromisně stříkal na fasádu svého domu hadicí z tlakového čističe. Okolo staveniště i jeho samotného se neustále točila hustá mlha bílého prachu, rozptýlené vody a zvířené omítky. Muž pracoval s velkým nasazením, takže těžký štiplavý mrak pokryl chodník, kus silnice i koruny stromů a okolní trávník.

Naše klientka to už přestala komentovat. Naštěstí měla okna do ulice zavřené, přesto jí bylo jasné, že trojice jejich oken dostane pořádně zabrat, takže přes víkend je v klidu umyje a nemíní se tím více stresovat. Ať, tak či onak, brzy se zde má objevit někdo ze stavebního úřadu a s mladou dvojící některé záležitosti probrat.

Když bylo po všem a mladí odešli do města, chtěla naše klientka zaprášená okna umýt. Jen co se do nich pustila, s překvapením zjistila, že zde něco není v pořádku. Vůbec se nejednalo o běžný prach, který všichni známe ze staveniště. Muž do nádržky tlakového čističe pravděpodobně přimíchal nějakou přísadu…

Žena…

Mytí skleněných výtahůŽena pochopitelně neměla tušení o co se jedná – s velkou námahou se jí podařilo okna umýt, ale ani jedno z nich nebylo zdaleka tak čisté, jak byla vždy zvyklá. Všude byl patrný bílý povlak, který se tvářil, že ho již nikdo nikdy neodstraní. Zkrátka, velký problém byl na světě a k tomu zbytečná starost navíc.

Navíc se dozvěděla, že noví sousedé přijdou až za dva dny, což celou nepříjemnost ještě zkomplikovalo. Neměla již jinou možnost, než najít někoho, kdo by si s těmi špinavými okny poradil. Naštěstí byla ženou činu, takže obvolala několik kamarádek, aby se společně poradily.

Po…

Mytí prosklených stěnPo společné poradě našly ženy to nejlepší řešení v tom, že bude třeba oslovit špičkovou profesionální úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, která si vždy dokáže poradit nejen se znečištěnými okny, ale i s koberci a ostatními činnostmi ve spojení s úklidem.

Žena dostala nadšené a zasvěcené doporučení od svých dvou nejlepších kamarádek. Což byl pro ni jednoznačný signál, že se jedná o správnou a spolehlivou volbu. Navíc jako rozumná a zkušená paní, nelitovala svůj čas a na webu si informace o této společnosti sama ověřila.

Potvrdilo se, že Praha mytí oken  je úklidovou společností s dlouholetou tradicí, permanentní stabilní kvalitou práce a vynikajícím, odborně vyškoleným personálem. Tato slova potvrzovalo i množství kladných ohlasů, poděkování a recenzí, které našla na webových stránkách, takže déle váhat nemělo sebemenší smysl.

Protože…

Mytí skleněných lodžiíProtože jsem o vás slyšela ze všech stran jen samou chválu, chci vás poprosit o účinnou a profesionální pomoc, prozradila nám do telefonu naše klientka. Potřebuji totiž na svém domku okna nejen vyčistit, ale udělat s nimi něco nového a účinného, aby se mi z ulice tolik nešpinily.

Mimochodem, doplnila ještě klientka, mladí sousedé pochopili, že nežijí v ulici pouze sami, takže se za „vtrhnutí“ mezi nás omluvili. Dokonce mi slíbili, že prý uhradí i čistící práce na mých oknech – což je potom všem téměř malý zázrak. Sama zatím nevím, zda se v nich hnulo svědomí, nebo to má na svědomí rozumná domluva ze stavebního úřadu…

Ta změna sousedských vztahů nás upřímně těší, blahopřál jsem naší klientce. A pokud se jedná o vaše okna, společnost A SERVIS LIPKA, mytí a čištění oken Praha, se jich velice ráda ujme. Uděláme vše proto, abychom je dali do vzorného pořádku, na to se můžete spolehnout, vážená paní, dokončil jsem myšlenku.

Poté…

Mytí prosklených balkonůPoté již následovala společná dohoda o termínu a čase, včetně rámcové představy o finanční stránce za vyčištění oken. Za tři dny jsem již u naší klientky prstem přejížděl po oknech do ulice, a snažil se zjistit, co že to za prostředek mladý soused přidal do tlakového čističe.

Nebyli jsme tu však proto, abychom po čemkoliv pátrali. Neboť práce pro každého našeho klienta a jeho maximální spokojenost s výsledkem, byly a jsou v naší společnosti vždy na prvním místě. A tak po rutinní přípravě všeho potřebného k čištění, bylo nejvyšší čas naši činnost odstartovat.

Jelikož si naše klientka s námi domluvila i vyčištění ostatních oken v jejím domě, práci jsme si rozdělili na etapy. Oken měl domek poměrně hodně, neboť kromě přízemí, zde ještě byla menší nadstavba do dvora, včetně letního domečku v zahradě, kde se v letních parních dnech paní domu ráda zdržuje. Takže jsme se bez zbytečných a dlouhých řečí pustili do práce.

Asi…

Mytí výškových budovAsi po minutě mne napadlo, že se přece jenom vrátím k prvnímu přání naší klientky. Přála si řešení, které by dokázalo uchovat její okna do ulice déle čistá, a nebylo je potřeba často umývat. Nabídnul jsem ji tedy možnost nano-impregnace těchto tří nejvíce zatěžovaných oken, která tolik trpí – díky nepříznivým vlivům venkovních podmínek. Zároveň jsem naší klientce vysvětlil, že tato moderní, spolehlivá a účinná technologie bude pro její okna opravdu nejlepší řešení.

V podstatě se jedná o to, že na kvalitně a dokonale umytá a vyčištěná okna aplikujeme speciální impregnační nano-nátěr. Takto ošetřená okna získají něco jako neviditelný, ale výjimečně účinný ochranný filtr, takže se jakékoliv nečistoty, prach, smog či pyl na ploše skla dlouho neudrží.

Potom již postačí přírodní déšť nebo dobře usměrněná voda, a okna jsou opět krásně čistá a zářivá. Tato jedinečná situace se dá také popsat tak, že díky nano-impregnaci nebude vůbec nutné zatěžovat hlavu povinností umýt okna, a to na skutečně dlouhou dobu. Klientka s mým návrhem nadšeně souhlasila a tak jsme se snadno dohodli na jeho realizaci.

Pevně…

Mytí a čištění reklamPevně věřím, že nano-impregnace přispěje velkou měrou ke spokojenosti naší klientky, takže jsem se s klidným svědomím vrátil ke své činnosti mytí oken. Pokud nastane situace, že nemusíme ze začátku použít škrabku, která je nepostradatelná a perfektní při odstraňování hrubých nečistot, můžeme začít s přípravou našeho speciálního roztoku na mytí oken, kterému ve firmě říkáme – rozmývák.

Jedná se o spolehlivý a osvědčený roztok teplé vody a unikátního saponátu. Který úspěšně používáme již mnoho let. Jeho účinná receptura a čistící síla nám zásadním způsobem pomáhá, abychom okna klientů zbavili všech nečistot, a připravili je tak na další důležité kroky našeho systému čištění.

Nyní snad přidám pouze malou poznámku – při mytí oken dle naší osvědčené metody – nikdy nečistíme pouze samotné sklo, ale rozmývákem důkladně a poctivě umyjeme také okenní rámy, parapetní desky a všechna těžko dostupná a skrytá místa. Jedná se o trvalou a neodmyslitelnou součást přístupu ke klientovi, naší práci a budování pozitivního profilu celé naší úklidové společnosti.

V každém…

Mytí a čištění logV každém okamžiku se tak může zákazník spolehnout na to, že úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí a čištění oken včetně nano-impregnace Praha, udělá všechno proto, aby po skončení své čistící činnosti zůstala pouze špičková a trvale zaručená kvalita. To vždy bylo a je pro naši firmu závazné – každodenně i při té nejmenší zakázce!

Z pohledu naší technologie, je tento postup důležitý i pro celkový výsledek. Každé, dokonale vyčištěné okno pro nás začíná odstraněním všech, i těch nejmenších nečistot, všude přítomné mastnoty a různých zbytků agresivního atmosferického spadu. Jednoznačně, pro konečnou dokonalou čistotu zákazníkových oken udělá společnost A SERVIS LIPKA za každých okolností maximum.

Když náš zkušený a odborně zdatný pracovník usoudí, že práce s rozmývákem splnila svůj hlavní účel, vezme do ruky stěrku – naše firma použivá pouze velice kvalitní stěrky s pružnou gumovou lištou. S její pomocí odstraní pracovník z povrchu okna zbytkovou vodu a vlhkost. Jedná se o velmi důležitý krok, kterým se technologicky připravujeme na závěrečnou etapu – kterou je leštění.

Při…

Mytí světelných reklamPři této příležitosti je z pohledu firmy i zákazníka důležité poznat ještě jeden klíčový fakt. Za léta praxe se potvrdilo, že při použití chemických leštících přípravků se na oknech velmi rychle objevují nevzhledné šmouhy a tahy po leštění. I z tohto důvodu je proces mytí tak důležitý, neboť nesmí nastat situace, že by na oknech zůstaly zbytky starého leštidla.

Pokud by se tak, nějakou shodou okolností stalo, dokáže staré znehodnocené leštidlo, díky povětrnostním vlivům, „vystoupit“ na povrch okna. Bleskurychle se potom projeví formou nežádoucích fleků, stop a map po leštění.

Tento nepřípustný stav je ovšem ze strany společnosti A SERVIS LIPKA trvale a systematicky eliminován precizní, důkladnou a profesionálně provedenou prací v každé fázi čištění. Proto se na naši propracovanou technologii a poctivě provedenou práci, může klient vždy stoprocentně spolehnout.

A nyní…

mytí oken cena za m2A nyní jsme s kolegou přistoupili k závěrečné etapě našeho systému ošetření oken, a tím je leštění. Naše úklidová společnost realizuje tento krok – pro laika možná trochu neobvyklým způsobem – zejména v porovnání s běžně dostupnými prostředky i představami. Zásadní odlišností, při porovnání s konkurencí nebo domácím leštěním, je totiž trvalá absence jakéhokoliv chemického leštidla!

Jediné co může klient během doby leštění zaregistrovat, je čistá bavlněná tkanina a síla svalů našeho pracovníka. A to je ve své podstatě vše, neboť ostatní spočívá již jen na preciznosti, zkušenosti a trpělivosti při samotném leštění. Postupuje se soustředěně, systematicky a pomalu – centimetr po centimetru do té doby, pokud není celé okno vzorně čisté a zářivě lesklé.

Výhody této – sice pracnější a namáhavější metody – jsou ale velice přesvědčivé. V první řadě, okna vyleštěná tímto způsobem zůstávají podstatně delší dobu čistá, což se samozřejmě projeví nejen na spokojenosti zákazníka, ale také na jeho peněžence. A další důležitý aspekt – leštění na sucho spolehlivě odstraňuje riziko, které přináší chemické leštidlo.

Plně…

recenze mytí okenPlně platí, že použití chemického leštidla, samotné leštění velmi usnadňuje, zároveň ovšem přináší problém v podobě vedlejšího účinku – tím je jednoznačně vznik málo známého a rozhodně nechtěného mikrofilmu, který je prakticky neviditelný. Tento mikrofilm se vytváří během chemické reakce na ploše okna, a díky vlivům vnějších povětrnostních podmínek i klimatických podmínek doma (pára,vlhkost, teplota) se přemění v lepící plochu.

Všechen polétavý prach a nečistoty se poté velmi rychle usazují, a klientovi nezbývá nic jiného, než-li si s okny zopakovat čistící kolečko… Přitom se jedná o nástrahu, kterou mnozí zákazníci jednak neznají, ale ani netuší. Takže hlavně při domácím leštění s běžně dostupnými přípravky se stává, že chemická látka sice pomůže okno přivézt k dokonalému lesku, ale velmi brzy je okenní plocha opět znečištěna.

Domácí paní mne pozorně poslouchala a bylo patrné, že si bere má slova k srdci. Přiznám se, odpověděla náhle, že leštění na sucho kdysi dávno používala i moje maminka. Mně se, ale tehdy zdálo zbytečně namáhavé a časově náročné, takže jsem ho ani nepoužívala.

Ovšem…

nejlevnější mytí okenOvšem nyní, když mám vás, tak si velmi ráda výhody suchého leštění dopřeji i já, doplnila s šibalským úsměvem klientka. Rádi a kdykoliv – vrátil jsem ji poklonu. Právě se objevil i kolega, aby mi oznámil, že je se svou prací hotov. Asi za minutu jsem to samé mohl říci i já, takže zakázka u příjemné a milé paní se chýlila ke konci.

Během krátké doby jsme si s kolegou připravili náš speciální nano-prostředek. Jelikož byla vyčištěná okna do ulice již absolutně suchá a připravená k aplikaci, byla na ně pečlivě nanesena impregnace, přesně dle dohody s naší zákaznicí. Klientka nám upřímně pochválila nejen dokonale čistá okna v celém domě, ale rovněž i aplikaci nano-impregnace s tím, že se velmi těší na její účinky. Zároveň nám dala najevo, že si v nejbližší době plánuje rovněž vyčištění koberců – samozřejmě, že již předem se velice těší na další naši spolupráci.

Právě takové reakce našich klientů jsou při naší práci velice cenné a dávají nám ten pravý smysl. Vždyť pouze zákazník je adresátem našeho soustředění, profesionality a chuti dělat vše co nejlépe. To je právě jeden z důvodů, proč společnost A SERVIS LIPKA považuje každou, i tu sebemenší zakázku za klíčovou a nejdůležitější.

Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search