Jak odborně vyčistit přírodní a betonové podlahy a dlažby v Praze

 In Mytí

Pracuji v zahradnictví a nedávno jsme se s kolegy shodli, že naše podlaha je už v hrozném stavu. Ono udržovat ji čistou není zrovna něco jednoduchého. Občas se vysype hlína nebo něco podobného, zkrátka pracujeme v prostředí, kde to není zrovna jednoduché. Tak jsme usoudili, že bude nejlepší, když se obrátíme na nějakou úklidovou firmu. A nakonec jsme si vybrali úklidovou firmu Čištění podlah Praha.

Po vyčištění linolea zalijte strukturu povrchu voskem, budete odměněni snadným úklidem a lehkou a rychlou údržbou plochy

Pracovníci, kteří k nám přijeli, byli velmi laskaví a hned se pustili do práce, ale hlavně mi vysvětlovali, co vše dělají. Dokonce neměli problém dojet ve večerních hodinách, kdy máme zavřeno. A dozvěděla jsem se od nich i užitečné informace. Vysvětlili mi, že pro strojové čištění podlah je důležité používat kvalitní šetrné čistící chemie.

Jejich úklidová firma k hloubkovému čištění podlah používá vždy zásaditou chemii, když je potřeba čistit mastnoty a tvrdé nečistoty a kyselou chemii na po stavební úklid na odstranění cementových a vápenatých nečistot. V některých případech se právě používá kyselá chemie, ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích. Kyselá chemie je velmi agresivní a dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků.

 

Pak vše stačilo pak vše setřít jen vodou a naše podlaha byla zase čistá, byla jsem z toho v úžasu. A manžel taky, když se vrátil domů. Dále mi doporučili, abychom si nechali podlahu zakonzervovat nanesením fluatace – průmyslového polymeru – voskování podlahy. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění vinylové podlahy, nebo linolea a marmolea. Vosk vytváří kompaktní vrstvu povlaku, který se chová jako igelit a do struktury povrchu nic nevpustí.

Pokud, ale chceme, aby byl povrch paro propustný, tak pro beton a další difúzně otevřené materiály spíše volíme hydrofobní impregnaci. Na podlahu prý dávají převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti. Vosk do podlahy vetřou 2-3x, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost a elasticitu. Podlaha se díky němu mnohem lépe udržuje a velmi výrazně prodlouží životnost podlah. Pro nás je taky velice důležité, že teď s udržováním podlah nemáme prakticky žádné problémy. Tímto bych chtěla všem služby této společnosti doporučit, protože o kvalitách jejích služeb není pochyb.

Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search