Výškové umývání a čištění skleněných zimních zahrad, pergol a fasád

 In Mytí

Mám na starosti coby správce a údržbář v jedné osobě bytový dům sloužící svým nájemníkům. Spoustu věcí zvládnu své pomoci, ale odbornější úkony musím přenechat na odborníky. Jednou z takové situace je například čištění fasády. Jednak je dům dost vysoký, takže bych fasádu mohl vyčistit maximálně tam, kam dosáhnu, jednak bych si netroufl ani na to, abych fasádu nijak nepoškodil svým neodborným přičiněním.

Mytí oken ve výškách, vyžaduje především bezpečnost

Proto jsem se rozhodl na vyčištění fasády pozvat si profesionální firmu, která má speciální postupy na čištění fasády a dokáže je uplatnit také v rámci výškových prací. A to jen tak nějaká firma prostě neumí. Výškové práce jsou obtížná zapeklitá věc. Naštěstí jsem ale našel firmu, která perfektně ovládá obojí. Tato firma A SERVIS LIPKA nabízí pro své zákazníky komplexní služby širokého spektra umývání a čištění prosklených ploch zimních zahrad, skleněných pergol, oken a výloh v Praze.

Ještě, abych byl úplně přesný, jsem dostatečně nepopsal náš problém. Kromě toho, že je fasáda zašpiněná od prachu a běžných nánosů, je v jednom místě také už pěkně dlouho graffiti nátěr. A ta se právě specializuje také na boj s graffiti zvláště pak na prosklených plochách. Takže výběr této firmy byla trefa do černého. Firmě jsem zavolal a šel se poptat, jakým způsobem postupují. A sdělili mi, že vždy záleží na konkrétní úrovni znečištění a samozřejmě na výšce.

Pro lehce přístupná místa používají teleskopické tyče o délce až devět metrů, výškové práce provádí ale také pomocí žebříků, vysokozdvižných plošin či přímo horolezecké techniky. Nejpodstatnějším předpokladem pro takovou práci je ale odborně proškolený zkušený odborný personál. A tím disponuje. Jejich zaměstnanci jsou pro tuto práci odborně vyškoleni. Jejich tým horolezců má certifikace a školení pro výškové práce. 

Byl jsem ujištěn, že svoji profesi, mytí oken a výloh, provádějí již řadu let a striktně dodržují bezpečnost práce. Bezpečnost je pro ně na prvním místě, tak to má být. A musím říct, že to musím potvrdit. Když jsem viděl, jak pracovníci pracovali, pečlivě a jistě. No zkrátka bylo vidět, že to mají tito odborníci prostě v malíku. Pozorovat je při práci byl opravdu zážitek. Všeobecně musím říct, že spolupráce s firmou byla radost. Jelikož už samotná komunikace a domlouvání se členy firmy byla skvělá.

To se mi moc často nestává. Lidé z firem jsou většinou otrávení, nepříjemní, vše je obtěžuje, takže se člověk cítí úplně blbě, že po nich vůbec něco požaduje. To se mi v této firmě prostě nestalo. Všichni pracovníci, se kterými jsem byl v kontaktu, byli moc příjemní. Byli vstřícní, ve všem mi vyhověli. Vše mi trpělivě vysvětlili. Takže toto musím v této firmě A SERVIS LIPKA opravdu pochválit.

Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search