Strojová metoda jako záruka dokonale čistých podlah

 In Nezařazené

V oblasti úklidových a čistících služeb zajišťuje naše společnost A SERVIS LIPKA širokou paletu odborných činností. Počínaje mytím a leštěním oken, výloh a prosklených fasád, přes odstraňování graffiti a plísní, až po čištění koberců nebo podlah. Při kvalitním komplexním čištění a ošetření podlah plně využíváme progresivní metodu strojového čištění, které se s přehledem řadí k tomu nejlepšímu, co současný úklidový trh služeb nabízí.

Zakonzervujte nové a kvalitně vyčištěné betonové podlahy a dlažby hydrofobní impregnací

Tato metoda je rovněž známá jako hloubkové strojové čištění a dlouhodobě vykazuje ty nejlepší výsledky. Spokojenost klientů nejen u nás doma – tedy v České republice, ale také na Slovensku, v Rakousku nebo Německu tato slova jednoznačně potvrzuje.

Je důležité zdůraznit, že hloubkové strojové čištění jakéhokoliv typu podlahy je mnohem efektivnější, účinnější a výhodnější, než ostatní metody a postupy. Kvalita strojového vyčištění je špičková, dlouhodobá, přičemž podlahy jsou vždy ošetřeny komplexně a bezpečně. Žádné podlaze rozhodně nehrozí sebemenší mechanické nebo chemické poškození.

Odborná fakta a reálná skutečnost se plně shodují v názoru, že každá – byť i ta nejkvalitnější a sebemodernější podlaha – vyžaduje pravidelný a technologicky odpovídající způsob vyčištění a ošetření. Jinými slovy řečeno, určitě neplatí přesvědčení mnoha majitelů a uživatelů podlah, že kromě běžného občasného vysátí podlahy nebo setření vlhkým mopem, je moderní podlaha prakticky bezúdržbová, a nikdo se jí nemusí více věnovat…

Dalším fatálním omylem mnoha uživatelů je falešné přesvědčení, že podlahu stačí umýt nebo vydrhnout právě tím, co zrovna máme doma po ruce. Ať již se jedná o neodzkoušené čistidlo nebo jiný chemický prostředek, nějaký hrubý kartáč, staré leštidlo apod. Ano, již jsme si řekli, že podlaha vyžaduje pravidelné ošetření, ale tohle je ta nejhorší možná cesta. Každý odborník a zkušený pracovník z oboru by takové čistící pomůcky okamžitě zahodil do koše!

Důvod je přitom zcela jasný a prozaický. Oprava tímto způsobem poškozené, nebo dokonce nevratně zničené podlahy je neporovnatelně nákladnější, než-li již zmiňované kvalitní hloubkové vyčištění a ošetření. V naší profesionální úklidové a čistící společnosti A SERVIS LIPKA o tom rozhodně něco víme a třicetiletá úspěšná praxe nás k tomu opravňuje. Za nás jednoznačně hovoří výsledky, kdy základem právě vždy byla strojová hloubková metoda. Řekněme si tedy o tomto způsobu něco víc, neboť právě podlahy tvoří nedílnou součást každého interiéru.

Strojové čištění podlah lze stručně popsat jako skvěle vyladěný technologický způsob čištění, který stojí na třech vzájemně provázaných pilířích – výkonná strojová technika, účinná chemie a zkušení profesionálové. Jeden bez druhého neznamenají nic, kdežto společně dokáží dokonale vyčistit a ošetřit jakýkoliv typ klientovy podlahy!

Dřevěný masiv, laminát, vinyl, marmoleum, lino, kámen, mramor, dlažba, beton – žádný materiál ani typ podlahy není překážkou. Za všech okolností je strojové čištění spolehlivé, systematické a dociluje perfektních výsledků. Zahájení technologického postupu má vždy na starosti jednokotoučový čistící stroj a jeho rotační kotouče, tzv. pady. Díky jeho výkonu a mechanické energii se vždy podaří uvolnit každé znečištění, staré zašlapané fleky, biologické nánosy i mastnotu.

Vyčištěná a nová linolea se vyplatí uzavřít povlakem a navoskovat je

Z technického hlediska lze říci, že jednokotoučový výkonný stroj je spolehlivé zařízení s masivní hmotností cca 50 kilogramů. Při své činnosti využívá výrazného přítlaku, který je přesně směrován na samotný čistící kotouč o průměru zhruba 45 centimetrů. Právě velikost rotačního kotouče umožňuje rovnoměrné a systematické vyčištění celé podlahové plochy.

Samozřejmě, při tomto důkladném drhnutí se vždy jedná o dokonalou součinnost stroje s přesně zvolenou čistící chemií. Specialisté firmy A SERVIS LIPKA přitom ve většině případů využívají skvělých účinků zásadité chemie, která se nejvíce osvědčila. Při extrémně silném znečištění ovšem neváhají využít ještě agresivnější a účinnější chemii kyselého složení. Ta je v přesných koncentracích aplikována při odstraňování nánosů vápna, betonu, malty, lepitel, silikonu, či barev – tedy po stavebních či rekonstrukčních činnostech v interiéru.

Výběr vhodné chemie, stejně jako čistících kotoučů je plně v kompetenci našich odborných pracovníků. Vždy se jedná o pečlivé posouzení konkrétního typu podlahy a jejího materiálu, úrovně a charakteru znečištění atd. Nikdy se rozhodně nejedná o náhodný výběr chemie, či čistícího kotouče, který je právě po ruce, nebo který dobře posloužil včera, tak musí být úspěšný i dnes…

Po důkladném vydrhnutí celé podlahové plochy se nyní musí z jejího povrchu pečlivě odstranit veškeré uvolněné nečistoty a špína. To je jednoznačný impulz pro nasazení výkonného třímotorového průmyslového vysavače. Díky jeho skvělému sacímu výkonu a zdokonalené konstrukci – v podobě pevné hubice s pružnými lištami – skončí nekompromisně veškeré zmíněné nečistoty, včetně vody, vlhkosti a zbytků čistící chemie ve sběrné nádobě vysavače.

Závěrečné umytí podlahy čistou vodou je nezbytným technologickým krokem, kdy jsou spolehlivě neutralizovány případné účinky použité chemie. Po přirozeném vyschnutí celé podlahové plochy je podlaha již hygienicky čistá a vydezinfikovaná. To ovšem k dosažení konečné špičkové kvality rozhodně nestačí! Odborníci firmy A SERVIS LIPKA po každém hloubkovém strojovém vyčištění, doporučují svému klientovi komplexní zakonzervování podlahy, tedy kvalitní moderní navoskování.

Díky odbornému nanesení kompaktní polymerové vrstvy zůstane podlaha dlouhodobě čistá, jedinečným způsobem chráněná a dokonale ošetřená. Naše společnost A SERVIS LIPKA, Impregnace betonových podlah a dlažeb Praha, při procesu tzv. fluatace, nanáší na precizně vyčištěnou podlahu kvalitní matný nebo pololesklý vosk renomované německé značky PKD, který se maximálně osvědčil a vykazuje skvělé charakteristiky.

Polymer spolehlivě zajistí podlaze protiskluzové vlastnosti, pružnost a odolnost. Podlaha se rázem mnohem pohodlněji a rychleji udržuje, takže každý uživatel ušetří spoustu času a námahy. Navíc již žádnou hospodyňku nebudou trápit nevkusné a neestetické stopy na podlaze, které dosud za sebou zanechávaly bosé nebo zpocené nohy. Tyto nehygienické fleky jsou zkrátka již minulostí. Samozřejmostí navoskované podlahy je její komplexní ochrana. Již nehrozí mechanické ani chemické poškození, neboť polymer vytvořil spolehlivou a odolnou bariéru.

V nedávné době naše odborná společnost A SERVIS LIPKA vyčistila a ošetřila podlahy ve známém nočním klubu. Kromě stovek a tisíců kroků se na nich také tancuje, takže podlahy neustále podstupují značnou zátěž. Bez přiměřené odborné ochrany a ošetření by tedy rozhodně dlouho nevydržely. Se spolehlivou a účinnou pomocí naší strojové metody jsme všem podlahám vrátili jejich působivý vzhled a jiskru, takže majitelé neváhali vyjádřit naprostou spokojenost. Budeme pochopitelně upřímně rádi, pokud se i pro vás a vaše podlahy, stane naše společnost zdrojem spokojenosti a radosti z konečného výsledku.

Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search